Rodzaje jednostek wewnętrznych

Klimatyzator ścienny

  • Urządzenie wewnętrzne (parownik) umieszczony jest zazwyczaj w odległości 15-25cm od sufitu. Najczęściej obecnie spotykany rodzaj klimatyzatorów.

Kasetonowe (sufitowe)

  • Jednostka wewnętrzna zabudowana jest w suficie podwieszonym, powietrze rozprowadzane jest w czterech kierunkach. Urządzenia najczęściej spotykane w salach konferencyjnych, pomieszczeniach restauracyjnych, oddziałach banków.

Konsole (przypodłogowe, podsufitowe)

  • Jednostka wewnętrzna montowana jest nad podłogą lub pod sufitem przy ścianie, doskonale sprawdza się zarówno w przypadku chłodzenia jak i grzania - w przeciwieństwie do klimatyzatorów kasetonowych jest w całości widoczna, a wyrzut powietrza jest jednokierunkowy.

Kanałowe

  • Jednostka wewnętrzna umieszczona jest w suficie podwieszanym, na strychu lub w innym pomieszczeniu technicznym, a chłodne lub gorące powietrze jest kierowane do pomieszczeń poprzez kanały wentylacyjne zakończone anemostatami (nawiewniki powietrza umieszczone w suficie). Ten typ klimatyzacji doskonale sprawdza się do klimatyzowania użytkowych poddaszy, domów jednorodzinnych i biur, gdzie na małej powierzchni występuje kilka niewielkich pomieszczeń.